Page title

Miloš Zeman ve Štrasburku mluvil o tom, že u protiruských sankcích nevyhrává nikdo. Podle Andreje Babiše (ANO) jsou k ničemu, našel zde přitom vedle lithia další společné téma s komunisty. Slyšet je ale i druhý tábor, podle kterého jsou sankce užitečné. Patří do něj třeba Karel Schwarzenebrg (TOP 09). I u nás známe ruské tanky a okupaci, sankce proti Putinovu režimu nevznikly jen tak, přidává se Ondřej Benešík (KDU-ČSL), šéf sněmovního Výboru pro evropské záležitosti.

Podle šéfa ANO Andreje Babiše jsou sankce proti Putinovu Rusku „k ničemu“, uvedly Hospodářské noviny. „Sankce však nepřinutily Rusko, aby Krym opustilo. A minské dohody nefungují. Je otázka, co s tím dál,“ zmínil Babiš. Uznává však, že se Rusko zachovalo jako agresor. Což je podle zastánců sankcí zásadní otázka.

Babišova shoda s KSČM. Jako u lithia

Stejně jako v případě obav o zásoby lithia pod Cínovcem, které by na základě memoranda mohla těžit australská firma, se Babiš v otázce protiruských sankcí shodl s KSČM. Že sankce proti Rusku jsou „k ničemu“ a nikoli „k něčemu“, s tím totiž souhlasí i europoslankyně Kateřina Konečná.

„My jako KSČM dlouhodobě tvrdíme, že ty sankce jsou k ničemu,“ řekla Blesk.cz politička z Bruselu. „Není to přitom pozitivum ani pro EU, ani pro Česko. Jsou totiž k tomu, že si Rusové poměrně zajímavě vystavěli celou novou zemědělskou politiku jenom proto, že jsme je k tomu sankcemi donutili,“ podotkla Konečná. Pozitiva na sankcích nevidí a varuje před tím, že se nyní není ani při případném zrušení sankcí kam vracet.

zdroj

Jsem poslankyně – díky vám, pro vás a s vámi.