Page title

01
Říj
Mezinárodní den seniorů
Mezinárodní den seniorů
  • Kateřina Konečná
  • 282 Views
  • 0 Komentářů
  • Bez tagu

Mezinárodní den seniorů si svět od roku 1990 každoročně připomíná 1. října. Den seniorů je oslavou všeho, co společnosti přináší staří lidé. Právě pro svou životní zkušenost a moudrost by senioři měli být pro společnost inspirací a zůstat aktivní.

V druhé polovině dvacátého století se zvýšila průměrná délka života o celých dvacet let. Během následujících dvaceti let bude přibližně jedna třetina obyvatelstva vyspělého světa starší než 60 let. Stárne však i starší obyvatelstvo, generace seniorů. Typickým obrázkem je dnes jedno dítě, dva rodiče, čtyři prarodiče a jeden i více praprarodičů.

KSČM nejen ve svém volebním programu, ale i ve svých aktivitách myslí na naše starší spoluobčany. Dlouhodobě podporuje činnost Rady seniorů, a to např. aktivitou v odborné komisi pro důchodovou reformu. KSČM rovněž podporuje zákon o seniorech, který Rada seniorů vypracovala. Stejně tak, dlouhodobě podporujeme valorizace důchodu a zastropování odchodu věku do důchodu a zavedení institutu tzv. Minimálního důchodu nás úrovni životního minima ve výši 40% průměrné mzdy.

Jsem poslankyně – díky vám, pro vás a s vámi.