Prvnizpravy.cz: Z lídrů hlavních stran pro EP nebyla v KSČ jen komunistka Konečná.
Kdyby se podle volebních odhadů do Evropského parlamentu dostaly stejné strany, které mají preference do českého parlamentu, tak pak ze tří lídrů politických stran a hnutí, nebyla v KSČ jen komunistka Kateřina Konečná. Pavel Telička a Jan Keller to říci nemohou.
To jsou sice paradoxy, ale je tomu tak.Pavel Telička kandidující za hnutí ANO do Bruselu i Jan Keller, který zase kandiduje za ČSSD, skutečně v osmdesátých letech byly členy Komunistické strany Českoslovenka, což ostatně ani jeden z obou lídrů nepopírá.
To, že Kateřina Konečná nebyla v té době členkou KSČ, není ani tak její zásluhou, ale spíše rodičů. Maminka Kateřiny budoucí političku porodila až 20. ledna 1981 a jak možná víte, KSČ se na KSČM přejmenovala v době, kdy Kateřině bylo teprve devět let.
Kateřina Konečná byla zvolena poprvé do Parlamentu ještě coby studentka v roce 2002 a to jako nestranice. Členkou KSČM se stala až v roce 2005. Kdyby byla Kateřina Konečná varietní umělkyní, patrně by vystupovala pod jménem KaKo či nějakým jiným podobným.
Jenže Kateřina Konečná je poslankyně a na své celé jméno náležitě hrdá a ponechala si jej i po roce 2008, kdy se vdala za Zdeňka Trefila. Vzledem ke svému mládí nedávných špičatých narozenin 33 let a k preferencím, jež získala v říjnových volbách, má kandidátka na vedoucím místě nadcházejících voleb do EP za KSČM velkou šanci pracovat v Bruselu.
Nu a členství v KSČ bývalému eurokomisařovi Pavlovi Teličkovi, natož profesorovi Janu Kellerovi, těžkým vahám mezi kandidáty do Evropského parlamentu, patrně vůbec neuškodí, třebaže někteří protikandidáti i tuto skutečnost vytasí až půjde do tuhého boje o hlasy občanů.
Lze předpokládat s odhadem hraničícím s jistotou, že tuto skutečnost na své soupeře určitě nevytáhne žena s kořeny v Novém Jičíně Kateřina Konečná.